Warto wiedzieć

« powrót

Krynicki Klub Hokejowy KTH

Informacje o KTH - Krynickim Klubie Hokejowym

prezentujemy dzięki współpracy z portalem

www.kateheci.pl

 

Aktualności:

10.10.2012

Wracamy z kolejnymi wiadomościami, choć nie do końca dobrymi dla naszego krynickiego klubu - KTH.

Poniżej najnowszy artykuł przekazany przez Kateheci.pl

"Dokąd teraz zmierza krynicki hokej…

To, co jeszcze kiedyś wydawało się nierealne dziś jest faktem. Na krótko w ”Perle Polskich Uzdrowisk” cieszono się z drużyny na ekstraligowym, a potem pierwszoligowym poziomie. Brak zrozumienia i właściwego zaangażowania w sprawy Klubu - taki obraz kibica rysują wydarzenia ostatnich miesięcy, tygodni.

W krynickim hokeju zawsze było ciężko. Drogi jak na polskie warunki sport jest jednak piękny i widowiskowy. W mieście, w którym dzieje się niewiele przez cały rok oprócz wydarzeń ”dużej rangi” m.in. Europejski Festiwal im. Jana Kiepury czy Forum Ekonomicznego, HOKEJ miał zawsze swoje miejsce. Dwa wyżej wymienione wydarzenia są jednak atrakcjami dla gości przybywających do Krynicy-Zdrój. Dla mieszkańców Uzdrowiska to głównie „męska dyscyplina” stała się ”stałą” rozrywką wpisaną w codzienne życie. Wielu ludzi nie jest w stanie wyobrazić sobie Krynicy-Zdrój bez hokeja. Dzisiaj rzeczywistość jest już inna. Krynica straciła seniorską drużynę. Chociaż w trakcie sezonu stadion nie zawsze zapełniał się kibicami, to w samym mieście nie trudno znaleźć osoby rozmawiające o nim ”na mieście”. Hokej to też atrakcja dla gości zwłaszcza w okresie zimowym. Przerwa świąteczna, ferie zawsze odzwierciedlały zainteresowanie przyjezdnych pokazując to frekwencją na meczach. Jak bardzo wpisał się w życie miasta ten ”twardy sport” widać jak na dłoni.

Od czasów PZU do klubu nie udało się przyciągnąć żadnego, możnego sponsora. Sponsora, który chciałby poprzez sport reklamować swoje produkty, usługi. Wydawać by się mogło, że klub mający 84-lata tradycji to doskonała marka mogąca stać się wizerunkiem każdej firmy. Nie działo się tak jednak, a klubowi coraz ciężej było pozyskać środki na funkcjonowanie, nie pomagał też Związek. Brak transmisji telewizyjnych skutecznie zniechęcał ewentualnych reklamodawców. Chociaż na samej hali lodowej nie brak miejsca na reklamę - bandy, ściany świeciły pustkami. W samej Krynicy - Zdrój jest wiele firmy, które prosperują dobrze. Świadczą usługi na całą Polskę, stają się uznaną marką w kraju. Ich właściciele, prezesi nie są skłonni do reklamy „poprzez sport”. W samym regionie nie brak też dużych potentatów. Dla, których wydanie kilku tysięcy nie powinno stanowić załamania finansowego. Jeśli już decydują się je wydać, hokej pomijają zupełnie.

Niełatwy czas spotkał również zarządzających krynickim klubem. Wiele czasu, zdrowia, serca nie przełożyło się jednak na wynik. Obietnic było wiele, podobnie jak i rozmów. Tyle tylko, że z nich nie wynikło zupełnie nic. Zarząd nie był w stanie wykorzystać faktu awansu do PLH(sezon 2009/10) jak i utrzymania się w ekstraklasie(sezon 2010/11). Skoro nie byliśmy w stanie własnymi ”sukcesami” pokazać piękno tej dyscypliny, to jakich trzeba użyć argumentów… Odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie się nie da. W ostatnim rozgrywkach w klubie nie pojawił się żaden poważniejszy sponsor. Nie licząc oczywiście Urzędu Miasta, który wydał wiele. To rozwiązanie było potrzebne, ale nie zaowocowało żadnych zmian ku lepszej poprawie finansowej klubu. Fakt jest taki, że w Krynicy - Zdrój nie ma nawet pierwszej ligi.

Kampanie wyborcze zawsze w ”gorącym” okresie przypominały sobie o krynickim hokeju, o KTH. Nawet obecnego burmistrza można było spotkać na meczach krynickiej drużyny inny z kandydatów paradował w szaliku, pokazując jak bliskie ”sercu” są te barwy. Obietnic było wiele a skończyło się jak zawsze. Nawet, jeśli ktoś włożył dużo pracy, czasu, ”bo chciał” dobrze bez efektu jest to jego klęska…

W krynickim hokeju doszło do tego, że mamy dwa kluby… KM KTH i KS KTH, ten pierwszy od dłuższego czasu zajmuje się szkoleniem młodzieży. Zapomniano tylko o jednym, że bez pierwszej drużyny szkolenie mija się zupełnie z celem. To właśnie rodzice zabierali swoje dzieci na mecze KTH, na nich młodzi ludzie fascynowali się grą swoich pupili. Dla wielu z nich w pewnym etapie, praca może stracić sens. Skoro za jakiś czas być może będą musieli zawiesić łyżwy na przysłowiowym kołku…

Nie wolno też zapomnieć o kibicach, to oni zawsze byli częścią widowiska. Na miarę możliwości wspierali swój klub, bo kupując bilet stali się sponsorem klubu. Na dzień dzisiejszy zabrano i sposób ”na wolny czas”. Czas, który poświęcali dopingowi na Sportowej 5. Mówi się wiele o propagowaniu sportu wśród dzieci, młodzieży zachęca do jego uprawiania. A w pewnym momencie zabiera się im jego ”namacalność”… O tym, że w mieście jest zapotrzebowanie na sport świadczą chociażby ostatnie Mistrzostwa Świata pod Górą Parkową. Nie zapominajmy o latach 98/99 kiedy pod halą stano w kolejce po bilet, nie mając pewności, że uda się go kupić. Na nieskończonej jeszcze hali ludzi było, więcej niż dopuszczalna liczba. Gazety rozpisywały się o krynickim hokeju przeróżnymi tytułami: ”KTH Krynica - Zabraknie Biletów!”, ”W Krynicy euforia, KTH gra o złoto”, ” Wielkie finały”, ”Ziemia zatrzęsła się w Nowym Targu”.

Czy w samym mieście brak ludzi, którzy wyciągnął klub na prostą? Ludzi, którzy będą wstanie nawiązać do nie tak odległych czasów? Którzy zapewnią stabilność i sprawią, że cała lokalna społeczność na nowo zacznie fascynować się hokejem…

Hokeiści, jak i cały sztab stracili swoją pracę. Stracili swoją pasję coś, czemu poświęcali się od małego. W tym miejscu należy zaapelować do ludzi decydujących o grafiku zajęć na lodowej tafli, by w swoich rozpiskach nie pomijali hokeistów KS KTH. Bo tylko kontakt z lodem pozwoli im na jakiekolwiek podtrzymanie formy. Co w przyszłości może być nie zbędne w przygotowaniach miejmy nadzieję do kolejnego sezonu. Kibicom zabrano iście sportowe emocje, zabrano im możliwość stworzenia wspólnego widowiska wraz z zawodnikami.

Doszliśmy do momentu, o którym jeszcze jakiś czas temu nikt nie myślał. Czasu już nie cofniemy. Najważniejsze teraz jest jego, jak najlepsze wykorzystanie. To jest czas na uporządkowanie wielu spraw wokół KS KTH. Czas obrania właściwego steru na zapewne powolną, ale realną odbudowę dobrego imienia klubu oraz szeroko pojętą dyskusję na temat jego dalszego funkcjonowania. W końcu 84-lata tradycji do czegoś zobowiązują. A hokej to nie rozłączna część Krynicy, zaś ligowy mecz Katehetów jest swego rodzajem świętem. Świętem, w którym wciąż ludzie chcą uczestniczyć, by znów móc przeżywać, jak kiedyś tak piękne i niezapomniane do dziś chwile.

Dla tego też włodarzom klubu, burmistrzowi miasta należy zadać jedno proste pytanie:

„Dokąd teraz zmierza krynicki hokej…???”

Autor: Kamil Truchan

11.09.2012

Rozgrywki I legii hokeja w Polsce bez krynickiego klubu hokejowego - KTH

Z przykrością informujemy, że tegoroczny sezon hokejowy będzie bez naszego, krynickiego zespołu hokejowego. Jak nie wiadomo o co chodzi, to na koniec dnia okazuje się, że chodzi o pieniądze... Tak jest niestety i tym razem. Krynicki zespół ze względu na brak odpowiednich środków finansowych nie zagra w I lidze w sezonie 2012/203r.

Taka sytuacja niestety nie wróży dobrze na dalsze losy klubu. Wprawdzie władze KTH zapewniają, że klub powróci do gry w I lidze już za rok, ale czy da się odbudować zespół po rocznej przerwie? Czy da się skompletować odpowiednio zgraną drużynę? Niestety mamy wątpliwości...

Mamy nadzieję, że się mylimy.


26.02.2012

Bez niespodzianki w Sosnowcu

Po raz piąty w tym sezonie uczniowie SMS I Sosnowiec musieli uznać

wyższość KS KTH. Po pierwszych dwudziestu minutach był remis 2:2,

później jednak gole zdobywali tylko KaTeHeci. Swoją pierwszą bramkę w

tym sezonie zdobył Krzysztof Zwierz, kolejne trafienia dołożyli bracia

Zabawa, Damian i Marcin, starszy z braci Kruczków, Dawid oraz

reprezentant Polski w kadrze U20, Kamil Pawlik.


W niedzielę kryniczanie odpoczywają. Za tydzień arcyważne pojedynki z

HC GKS Katowice i Legią Warszawa. Jeśli podopieczni Josefa Doboša chcą

zająć drugie miejsce w ligowej tabeli, muszą z Katowic i Warszawy

przywieźć jakieś punkty - najlepiej komplet! Będą to dwa ostatnie

wyjazdowe mecze w tym sezonie.


SMS I Sosnowiec - KS KTH Krynica - Zdrój 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

0:1 Kamil Pawlik - Mateusz Dubel 05:22

1:1 Patryk Zabolotny - Filip Stopiński 06:10

1:2 Damian Zabawa- Mateusz Dubel - Kamil Pawlik 08:13

2:2 Daniel Kapica - Wojciech Księżyk - Damian Zarotyński 18:09

2:3 Marcin Zabawa 36:55

2:4 Dawid Kruczek - Marcin Zabawa - Mateusz Dubel 59:03

2:5 Krzysztof Zwierz - Krzysztof Kozak 59:33


Kary: SMS 6 min - KS KTH 10 min.

Strzały: 27:29

Sędziowali: Waldemar Kupiec - Paweł Pomorzewski,Viktor Zień

SMS I Sosnowiec: Skrabalak (Kieler n/g) - Sarna, Gaczoł; Stehlik,

Demkowicz, Krupiński (2) - Kostek, Samolej; Zarotyński (2), Kapica,

Księżyk - Kukulski, Górecki; Stopiński, Maczuga (2), P. Zabolotny oraz

Zieliński, Kafel.

KS KTH Krynica-Zdrój: Marszał(Skórski n/g) - Zieliński, M.Kruczek;

Brocławik, Karcz, M.Zabawa - D.Kruczek (2), Pach (2); Pawlik, Dubel,

D.Zabawa - Kozak, Myjak (4); Bryła, Janowiec, K.Zwierz - (Dudzik,

P.Gurgul; G.Gurgul, M.Cieślicki, Bądaruk n/g) 

24.02.2012

Hokejowe ostatki w I lidze hokeja

W ten weekend kryniccy hokeiści rozegrają tylko jedno spotkanie. W
sobotę zmierzą się z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tym
spotkaniem uzdrowiskowy zespół rozpocznie szóstą - ostatnią rundę.

Uczniowie SMS-u ostatniej wizyty pod Górą Parkową nie wspominają
najlepiej. Początkiem lutego przegrali z KS KTH 7:2. W całej tej
rywalizacji kryniczanie wygrywali czterokrotnie, jedno spotkanie w
dogrywce wygrali rywale. Mimo wszystko hokeiści z Sosnowca nie tracą
wiary w zwycięstwo przed sobotnimi zawodami. O czym zapewnia nasz
portal Damian Zarotyński jeden z najskuteczniejszych w ostatnich
meczach zawodnik "szkółki": "Naszym celem jest przerwanie złej passy
ostatnich porażek z Krynicą. Podejdziemy do tego meczu na sto procent,
będziemy się starać realizować przedmeczowe założenia. Wyjdziemy na
lód bardziej skoncentrowani niż poprzednio, żeby nie przegrać meczu po
indywidualnych błędach. Myślę, że to będzie jak zawsze gra błędów i to
może być jedyna rzecz, która zmieni losy spotkania. Po prostu będziemy
grać swoje i na pewno nie opuści nas ambicja i zaangażowanie, ponieważ
chcemy wygrać."

Krynicki szkoleniowiec Josef Doboš na mecz ze "szkółką" będzie miał do
dyspozycji wszystkich kluczowych graczy, po piątkowym wieczornym
treningu, w sobotę hokeistów czeka tradycyjny rozjazd. O tym, który z
golkiperów stanie między słupkami krynickiej bramki czeski
szkoleniowiec zdecyduje w dniu meczu. Początek meczu w Sosnowcu o
godzinie 20:00. Będzie to ostatni konfrontacja tych drużyn w obecnym
sezonie. Wcześniej na Stadionie Zimowym o godzinie 17.00 do walki o
piątą lokatę staną zawodnicy PLH, Zagłębia Sosnowiec i Nesty Toruń.

Kadra KS KTH:
Zostanie podana po sobotnim rozjeździe.


SMS I Sosnowiec - KS KTH Krynica - Zdrój
Lodowisko: Sosnowiec
Sobota 25.02.2012r.- godzina 20.00
Sędziowie: Waldemar Kupiec - Paweł Pomorzewski; Viktor Zień -
obserwator - Ryszard Piotrowski

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco wyniku tej konfrontacji na naszym portalu.

Wyniki poprzednich spotkań:
12.10.2011 KS KTH - SMS I 9:3 (2:0, 3:1, 4:2)
26.10.2011 SMS I - KS KTH 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
19.11.2011 KS KTH - SMS I 3:4D (0:0, 2:3, 1:0, D 0:1)
14.01.2012 SMS I - KS KTH 1:7 (0:1, 0:3, 1:3)
08.02.2012 KS KTH - SMS I 7:2 (0:0, 3:1, 4:1)
25.02.2012 SMS I - KS KTH -:- (-:-, -:-, -:-) 

16.02.2012

Krynica - Zdrój nie zniknie z hokejowej mapy Polski!

Różne głosy dochodziły w ostatnim czasie z uzdrowiskowego miasta.
Sytuacja w KS KTH była dość dramatyczna. Odmowa gry przez hokeistów KS
KTH, nie rozegranie meczu z Katowicami, odwołanie meczu z Legią. To
wszystko sprawiło, że mimo zimowej aury za oknem wokół krynickiego
hokeja było bardzo gorąco.

Po wywiadzie prezesa udzielonego na łamach serwisów krynickiego
hokeja, dwa dni później ukazało się oświadczenie hokeistów. Obie
strony od początku deklarowały chęć rozmowy i do takiej doszło w środę
15.02. o godzinie 18.00 w Sali VIP hali MOSiR.
Na początek głos zabrał prezes KS KTH Henryk Czarny, który zobrazował
sytuację ostatnich dni oczami Zarządu. W tej samej kwestii w imieniu
drużyny wypowiedział się kapitan KaTeHetów Mateusz Dubel. Wypowiedź
kapitan była nieco dłuższa obrazowała, bowiem sytuację klubu z
poprzedniego sezonu oraz kłopoty, z jakimi przyszło się zmierzyć
hokeistom i zarządowi już na progu trwającego sezonu. Zła sytuacja
klubu, braki sprzętowe i brak płynności finansowej sprawiały, że
hokeistom brakowało motywacji do pracy. Mimo wszystko do minionej
soboty regularnie rozgrywali mecze ligowe, gorzej wyglądało (czasami)
podejście hokeistów do zajęć.
Drużyna od początku sezonu liczyła praktycznie na pieniądze z Urzędu
Miasta. Zgodnie z obietnicą pieniądze, te zostały uruchomione w
minionym tygodniu. Niestety nie rozwiązały do końca kłopotów
finansowych klubu. Hokeiści po otrzymaniu wypłat (warto podkreślić, że
są to pieniądze za bieżący sezon, co dla kilku hokeistów było dziś
zaskoczeniem), po burzliwych dyskusjach, rozmowach z prezesem, wizytą
u burmistrza jednogłośnie podjęli decyzję, że nie rozegrają sobotniego
meczu, co też miało miejsce. Tłumacząc to brakiem porozumienie z
Zarządem w sprawie dalszych zaległości.
Dzisiejsze spotkanie miało dwa oblicza. Jedno to otwarta dyskusja
zainteresowanych stron wraz z kibicami na temat całej sytuacji.
Poruszano wiele tematów nie zawsze znajdując wspólny język. W tej
części rozmów nie możliwe było jednak wypracowanie kompromisu przy
otwartej dyskusji.
Druga to rozmowy zarządu z zawodnikami. Trwająca blisko godzinę wymian
zdań, szukanie ustępstw, pozwoliły wypracować kompromis.
Tak, więc hokeiści KS KTH Krynica - Zdrój dokończą rozgrywki ligowe w
tym sezonie.
Warto podkreślić, że hokeiści od początku deklarowali chęć, by dograć
sezon i dalej reprezentować barwy Krynickiego Towarzystwa Hokejowego.
Przeprosili również za nie rozegranie spotkania prosząc jednocześnie o
zrozumienie sytuacji, w jakiej się znaleźli. Podkreślając, że podjęta
decyzja o nie rozegraniu sobotnich zawodów niebyła dla nich łatwa.
Hokeiści do zajęć wracają w czwartek rano a w weekend rozegrają
kolejne spotkania ligowe.
Pozostaje mieć nadzieję, że obie strony wyciągną wnioski z wydarzeń
ostatnich dni. Wierzmy, że na Sportowej 5 będą nam towarzyszyć już
tylko same pozytywne emocje!

 

REGULACJE DOTYCZĄCE PLIKÓW COOKIES

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu lepszego dzialania oraz speniania idynwidualnego zapotrzebowania użytkowników.
Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie dotyczącej polityki prywatności.

akceptuję